Ile prądu pobiera telewizor?

Ile prądu pobiera telewizor?

Ile prądu pobiera telewizor?

Brak komentarzy do Ile prądu pobiera telewizor?

Odbiorniki telewizyjne różnią się, dlatego wybierając odpowiedni dla siebie, nie warto polegać na reklamach i radach innych. Wiesz co jest Ci potrzebne i jak dokonać świadomego wyboru. Nie znasz się na parametrach i oznaczeniach, szkoda, bo warto je poznać gdyż większość z nich sprawia, że obraz dopasowuje się do naszych potrzeb i oczekiwań.  Inne skutecznie wpływają na to ile prądu pobiera telewizor.

Czas reakcji matrycy

Płynne przejście obrazu jest bardzo ważne, im mniej czasu potrzebują piksele na zmianę swojego stanu tym większy komfort ma użytkownik telewizora. Przejście pikseli od stanu  wygaszenia do stanu  podświetlenia. Jak poznać czy telewizor cechuje się taką  funkcją, specyfika powinna wskazywać na następujące oznaczenia -BtB – black to black, BWB – black white black albo GtG – gray to Gray, oznaczenia te wskazują barwy z jakich przejście następuje niemal natychmiast. Dynamiczne sceny rozgrywane na ekranie będą przerywane smużeniem jeśli wskaźniki będą zbyt wysokie.

Jasność i kontrast

Nit oznacza jeden kandel na metr kwadratowy, dobry odbiornik cechuje się jasnością 150 nitów, wówczas ekran nie jest zbyt jasny i oglądanie go nie męczy oczu. Ciemny ekran nie daje komfortu podczas oglądania odbiornika w jasny dzień. Drugi parametr to kontrast im wyższy tym różnica między najjaśniejszym a najciemniejszym pikselem, zwykle kontrast określa różnicę między punktem białym i czarnym, a między tymi kolorami zawsze jest różnica, więc nadmierny kontrast można uznać za chwyt marketingowy.

Full HD czy 4K

Widząc twarz aktora na ekranie można zobaczyć każdy szczegół, za to odpowiedzialna jest rozdzielczość obrazu. Parametr określany jest liczbą tworzących go pikseli, więcej szczegółów to większa ich liczebność.  Standardem jest rozdzielczość HD Ready czyli około 1280 × 720, dalej odbiorniki cechują się technologią Full HD – 1920 × 1080 pikseli, nowością jest rozdzielczość określana jako 4K bądź Ultra HD domyślnie oznaczają rozdzielczość 3840 × 2160. Takie odbiorniki powinny wybierać rodziny z dużym budżetem, które nie boją się rachunków za prąd.

OLED

Ekrany z podświetleniem LEdowym uważna są na za najbardziej oszczędne dlatego polecane tym co chcą oszczędzać na energii w domu. Nowsze odbiorniki technologii OLED, w których nie ma już podświetlenia, bowiem każda dioda jest podświetlenia. Źródłem światła jest w tym przypadku każdy z pikseli.

Related Posts

Leave a comment

Back to Top