Ile wat ma drukarka?

Ile wat ma drukarka?

Ile wat ma drukarka?

Brak komentarzy do Ile wat ma drukarka?

Użycie energii elektrycznej przez drukarkę. Średnia drukarka atramentowa lub drukarka laserowa, zaprojektowana do użytku domowego, zazwyczaj wynosi od 30 do 50 watów, podczas drukowania.
Za to w trybie gotowości większość drukarek pobiera około 3 do 5 watów mocy. Drukarki komercyjne wykorzystywane w biurze wynoszą od 30 do 50 watów w trybie gotowości i 300 do 500 watów podczas drukowania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się ile konkretnie prądu pobiera twoja drukarka, przejdź na kalkulator prądu, albo dowiedz się jak oszczędzać energię w firmie. Często drukarki, są zapomniane, i nie bierze się ich pod uwagę przy rozwiązaniach efektywnościowych. A ilość urządzeń zwykle ma odzwierciedlenie wielkość firmy. Większość jednak nie skupia się na zużyciu energii przez drukarkę w ogóle, ponieważ myślą, że otaczają ich większe pożeracz energii, takie jak monitory, światła i klimatyzacja.

Większość firm poświęciła cały swój wysiłek i finanse aby ochrona dotyczyła tych większych urządzeń. Koncentrując się na innych kwestiach, pomijamy kwestie dotyczące zużycia energii przez drukarkę, a nawet jeśli bierzemy je pod uwagę, to nigdy nie pojawiają się one w pierwszej kolejności.

Zamów bezpłatne porównanie Twojego rachunku

Mimo że zużycie energii przez drukarkę jest tak samo ważne, jak inne problemy związane z ochroną energii. Dzieje się tak, ponieważ większość firm, nie zdaje sobie sprawy, że drukarki są regularnie używane w ciągu dnia, ponieważ są udostępniane wielu pracownikom.

Chociaż najlepszą rzeczą na obniżenie poboru energii przez drukarkę jest zakup maszyny, która zużywa mniej energii, może to nie być opłacalne dla wielu firm z różnych powodów. Najlepszym sposobem, aby oszczędzić energię to wyłączyć drukarkę, gdy jej nie używany.

Jeśli używasz drukarki, która może drukować dwustronnie, tj. drukarka jest wyposażona w jednostkę drukującą dupleksję, która nakłada atrament czy też działa laserem, na obie strony kartki. Wówczas oszczędzamy nie tylko na papierze, ale i na energii elektrycznej. Drukarki dwustronne, spotykane są w dużych biurach, głównie dla oszczędności, wyobraźcie sobie o ile więcej musielibyście zapłacić za prąd, gdyby nie rachunek za prąd przez Internet. Wybierając taką opcję informacji o płatnościach, z pewnością płacicie mniejszą opłatę handlową.

Wartość zużycia energii w drukarce w trybie gotowości drukarki HP LaserJet 4250 wynosi 20 W lub 0,02 kW, podczas gdy wartość zużycia energii w trybie uśpienia wynosi 18 W lub 0,018 kW. Prędkość skanera HP LaserJet 4250 wynosi 45 stron na minutę w przypadku arkuszy formatu Letter.  Przyjmijmy, że miesięczna wielkość wydruku wynosi 100 000 stron. Oto obliczenia.

  • Zużycie energii drukarki to:

5 amperów x 230 woltów = 1150 watów = 1,15 kilowat

Wielkość wydruku na godzinę to:

45 stron x 60 minut = 2700

  • Drukarka drukuje:

100 000 stron miesięcznie / 2700 na godzinę = ~ 37 godzin pracy.

Oznacza to, że drukarka jest w trybie gotowości do:

720 godzin (miesięcznie) – 37 godzin drukowania x 75% = 512,25 godz

  • Oznacza to również, że drukarka śpi:

720 godzin (miesięcznie) – 37 godzin drukowania x 25% = 170,75 godziny

Jesteśmy bardzo blisko całkowitej i końcowej wartości zużycia energii przez drukarkę. Wystarczy teraz pomnożyć godziny pracy z mocą dla każdego trybu.

  • Zużycie energii podczas drukowania

37 godzin x 1,15 kW = 42,55 kilowaty na godzinę

512,25 godz. X 0,02 kW = 10,24 kilowaty na godzinę

170,75 godziny x 0,018 kW = 3,07 kilowaty na godzinę

Teraz możesz po prostu dodać te trzy wartości, aby osiągnąć całkowite zużycie energii przez drukarkę w pracy lub w domu. W tym przypadku całkowita wartość wynosi 55,86 kilowaty na godzinę. Jeśli chcesz zrobić ten krok poza tym, możesz pomnożyć tę całkowitą wartość zależnie od opłat, które płacisz w Twoim regionie. To daje kwotę pieniędzy, którą płacisz w rachunkach za energię, aby utrzymać działanie drukarki.

Related Posts

Leave a comment

Back to Top