Ile wat pobiera lodówka?

Ile wat pobiera lodówka?

Ile wat pobiera lodówka?

Brak komentarzy do Ile wat pobiera lodówka?

Ile wat ma lodówka?

Lodówki są jednymi z najważniejszych artykułów gospodarstwa domowego, utrzymując chłód, mają pomagać w przechowywaniu żywności. Nowoczesne lodówki są bardzo energooszczędne w porównaniu do starszych modeli, ale mimo to lodówka będzie używać od 100 do 400 watów w zależności od wielkości i funkcji. Średnio nowoczesna lodówka zużyje 180 watów.

 

Oblicz ile prądu pobiera lodówka?

Skorzystaj z darmowego kalkulatora energii, aby obliczyć ile prądu pobiera urządzenia danej klasy. Wystarczy w odpowiednie pola wpisać ile godzin dziennie działa urządzenie, z lodówką nie ma problemu. Pobór mocy (W), wprowadź średnie zużycie energii urządzenia, do tego właśnie potrzebujesz moc, podaną w watach. Znajdziesz ją na tabliczce znamionowej umieszczonej na tylnej płycie lodówki, albo w środku. W kolejne pole wpisz cenę energii za kWh. Wprowadź koszt energii, jaki ponosisz za jedną kilowatogodzinę, aby znaleźć dokładną cenę sprawdź swoje rachunki za energię elektryczną, warto ją zawyżyć, aby uzyskać cenę brutto. Pamiętaj, że płacisz nie tylko za prąd pobrany z sieci, ale także za przesył i podatek.

 

Jakie informacje można znaleźć na tabliczce znamionowej?

Okazuje się, że na tabliczce znamionowej – to pewien rodzaj legitymacji dla chłodziarek i zamrażarek, który wyświetla wszystkie informacji na temat urządzenia, można znaleźć:

  • klasę efektywności
  • typ zastosowanego czynnika chłodzącego
  • pojemność netto
  • klasę klimatyczną

Nasz przegląd urządzeń pokazuje, że tabliczkę znamionową na różnych urządzeniach zwykle można  znaleźć w lewym dolnym rogu, wewnątrz urządzenia. Aby go zobaczyć, konieczne może być usunięcie  szuflady lub półki. Jedynym wyjątkiem jest lodówka Liebherr gdzie tabliczka znamionowa jest zlokalizowane na panelu zewnętrznego po stronie prawej.

Stare lodówki, pobierają więcej

Jeśli używasz starą lodówkę zalecamy wybór bardziej efektywnego, nowoczesnego modelu. Postęp technologiczny, jaki rozwinął się w ciągu ostatnich 15-20 lat pozwolił na obniżenie poboru energii lodówki nawet o połowę. Jeśli lodówka została zakupiona w ciągu ostatnich 10 lat, wiedz, że z każdym rokiem korzystając z niej tracisz energię.

http://energiadirect.pl/poradniki/ile-wat-ma-lodowka

Related Posts

Leave a comment

Back to Top