Ile wat pobiera nowy odkurzacz?

Ile wat pobiera nowy odkurzacz?

Ile wat pobiera nowy odkurzacz?

Możliwość komentowania Ile wat pobiera nowy odkurzacz? została wyłączona

Od września obowiązują nowe przepisy UE o maksymalnej mocy dla wchodzących na rynek odkurzaczy. Teraz to urządzenie niezbędne w każdym domu nie może mieć mocy większej niż 900 watów.

Moc i hałas odkurzaczy

Do tej pory unijne przepisy umożliwiały produkcje odkurzaczy o mocy maksymalnej 1600 watów. Taki przepis obowiązywał przez trzy ostatnie lata. Obecnie, tzn. od września 2017 roku producenci odkurzaczy nie mogą wprowadzić na unijny rynek urządzeń o mocy większej niż 900 watów. Na dodatek nowe przepisy mówią o tym, aby odkurzacze cechowały się większą żywotnością. Silniki mają zatem wytrzymać co najmniej pięćset godzin pracy. Ponadto urządzenia mają pracować ciszej – maksymalnie osiemdziesiąt decybeli.

Zużycie energii przez odkurzacze

Doprecyzujmy jedną rzecz – ilość watów a skuteczność odkurzacza nie mają ze sobą nic wspólnego. Ilość watów informuje bowiem ile energii wykorzystuje silnik danego urządzenia. Poprzez rozwój technologii możliwe jest zmniejszenie mocy, zmniejszenie zużycia prądu, ale zwiększenie wydajności odkurzacza. Nowe przepisy „hamujące” urządzenia o dużej mocy mają spowodować, że nasze rachunki za prąd spadną a zapotrzebowanie na energię będzie mniejsze, co przyczyni się do ochrony środowiska.

Related Posts

Back to Top