Które urządzenia pobierają najwięcej prądu?

Które urządzenia pobierają najwięcej prądu?

Które urządzenia pobierają najwięcej prądu?

Brak komentarzy do Które urządzenia pobierają najwięcej prądu?

Dom bez urządzeń nie spełnia swojej funkcji, zanim jednak zostaną one zakupione musimy doprowadzić do domu przyłącze energetyczne. Przy tej procedurze powinniśmy wybrać moc przyłączeniową, czyli ilość kV jakimi będzie charakteryzować się nasza instalacja, aby wybrać ją prawidłowo sumuje się zużycie poszczególnych urządzeń. Sprawdzimy dziś ile energii pobierają poszczególne urządzenia.

Lodówka

Urządzeniem, które działa przez całą dobę, ciągle pobierając energię z gniazdka. Niewiele osób wie, że często otwierając lodówkę pobór energii zwiększą się po to by ponownie obniżyć temperaturę w komorze. O lodówce można wiele napisać, są to urządzenia, które mają za zadanie chłodzić żywność konserwując ją, pomimo tego, że lodówka stworzona jest do generowania niskich temperatury, uważna jest za urządzenie cieplne gdyż rozgrzany silnik produkuje ciepło oddając je do otoczenia.  Przeciętna lodówka zużywa od 320 do 560 kWh rocznie to dużo jeśli idzie o  rachunek za prąd dla jednoosobowego gospodarstwa domowego. Przy wyborze warto mieć na względzie jej wielkość oraz przynależność do klasy energetycznej.

Pralka

Każdy zna to urządzenie, może nie wszyscy potrafią się z nim obchodzić. Umiejętne korzystanie, to takie, które nie generuje zbyt wiele energii elektrycznej. Aby tak się działo, musimy odpowiednio dobierać programy piorące do naszego wsadu. Pracę pralki można podzielić na cykle, najwięcej energii zużywa cykl podgrzewania wody. Pralka używana raz w tygodniu pobierze od 180 do 340 kWh, a wszystko zależy od tego jakie programy będziemy używać.

Telewizor

Zużycie energii powiązane  jest ściśle z technologią ekranu w jakiej został wykonany odbiornik. Najbardziej energooszczędny będzie ten posiadający ekran podświetlany diodami LED, drugi w rankingu ekran LCD i plazmowy. Na pobór energii przez telewizor wpływają znacząco dwa czynnik, pierwszym jest technologia a drugim czas trwania pracy urządzenia. Telewizory pobierają od 50 do nawet 400 kWh rocznie, tak duże zużycie zależy od wielkości ekranu. Tak dużą matrycę należy odpowiednio nagrzać oraz odpowiednio chłodzić, aby telewizor się nie przegrzał. Przy urządzeniu takim jak telewizor można obniżyć poziom zużycia odłączając jego wtyczkę na noc, niestety, w nowszych odbiornikach nie zredukowano poboru energii w trybie czuwania, a to ze względu na to, że w gotowości muszą być wszystkie funkcje telewizora, których jest coraz więcej.

Małe AGD

Na co dzień korzystamy z wielu urządzeń, czasem przyjdzie nam ochota na gofry, innym razem chcemy zrobić koktajl witaminowy za pomocą blendera. Małe urządzenia także pobierają energię, truizm. Ich krótkotrwałe działanie sprawia, że nie zwracamy uwagi na ich udział w wysokości rachunku. Przecież mikrofala, która działałaby przez godzinę pobierze więcej energii niż pralka, gdyż charakteryzuje się większą mocą. Moc mikrofali to nawet 4000W, standardowa 6 kilogramowa pralka ma 2500 do 3000W, jak sami widzicie, nie można bagatelizować małych urządzeń. Przypomni sobie przeliczanie jednostek, sprawdź jaka jest różnica między kW a kWh.

Related Posts

Leave a comment

Back to Top