Ile wat pobiera telewizor 4K?

Ile wat pobiera telewizor 4K?

Ile wat pobiera telewizor 4K?

Brak komentarzy do Ile wat pobiera telewizor 4K?

Kiedy idziesz do kina, zawsze otrzymujesz jasny obraz a szczegóły są niesamowite. To zasługa zastosowana technologii 4K. Co mam na myśli mówiąc technologia 4K, to rozdzielczość, która daje widzom 4000 pikseli – to taki sam obraz jaki można uzyskać kiedy idziemy do teatru. Podczas oglądania telewizji, obraz, który widzi twoje okonie jest rozmazany, nawet z bliskiej odległości.

Sposób, w jaki to działa zależy od poziomu pikseli. W przeszłości, telewizory – nawet te z górnej półki dawały widzom 1080 pikseli. Przy wyższej rozdzielczości 3840×2160 pikseli i proporcjach 16:9, po raz pierwszy nie trzeba uważać, gdzie siedzi widz, kiedy ogląda obraz. Im bliżej tym lepiej widać detale.

Zwykle forma ekranu – telewizory 4K mogą mieć proste lub zakrzywione ekrany. Te z zakrzywionymi oferują większą głębię obrazu. Czasami są w stanie wywołać nawet wrażenie, jakbyśmy oglądali trójwymiarowy obraz. Kiedy widz siedzi blisko zakrzywionego telewizora, to wrażenia z oglądania są znacznie lepsze, bo obraz wydaje się większy niż w rzeczywistości i pojawia się wrażenie uczestniczenia w wydarzeniach. Są jednak wady, cena telewizora i to ile pobiera prądu.

Ile wat pobiera telewizor 4K?

Aby sprawdzić ile wat pobiera telewizor 4K, należy przeanalizować, chociaż jedne przykład. Przykładowo SAMSUNG UE55KU60004K Ultra HD, UHD 4K, o rozdzielczości 3840 x 2160, przekątnej 55 cali pobiera 195 W. Odbiornik o mniejszej rozdzielczości obrazu, ale tej samej wielkości ekrany, Rocznie zużyje 77 [kWh] energii. Jest to zatem spora, prawie dwukrotna różnica. Które może przynieść nawet 80 złotych rocznych oszczędności na prądzie, przy cenach kWh na poziomie 65 groszy brutto, jeśli będziemy oglądać TV przez 3 godziny dziennie.

Zobacz sposoby na obniżenie rachunku za prąd.

Related Posts

Leave a comment

Back to Top