Ile wat pobierają urządzenie potrzebne na diecie?

Ile wat pobierają urządzenie potrzebne na diecie?

Ile wat pobierają urządzenie potrzebne na diecie?

Brak komentarzy do Ile wat pobierają urządzenie potrzebne na diecie?

Jak podaje CBOŚ, jedna czwarta Polaków stosuje jakiś rodzaj diety. Najczęściej ograniczamy spożywanie cukru, tłuszczów i alkoholu, jedna nic nie jest tak skuteczne jak zdrowe gotowanie i ruch. Oto garnki, w których przygotujesz niskokaloryczne, ale bardzo smaczne dania. Warto mieć choć jeden z nich.

Od dawna wiadomo, że zdrowie człowieka w dużym stopniu zależy od żywienia i sposobu przygotowywania potraw. Na rynku marny cały arsenał nietypowych naczyń, do przyrządzania oryginalnych, a zarazem smacznych i zdrowych posiłków. Nie zawsze wiemy, jak z nich korzystać. Z myślą o czytelniczkach, którym zależy na zdrowej kuchni, przygotowaliśmy ten krótki poradnik, dodatkowo podpowiadamy ile prądu stracą.

Garnek rzymski

Do czego służy, to niezwykłe urządzenie. Zwykle „garnek” zrobiony jest z nieglazurowanej gliny przeznaczony jest do przygotowywania potraw bez wody i tłuszczu. Przed użyciem garnek trzeba namoczyć przez 30 minut w zimnej wodzie. Podczas gotowania wilgoć jest oddawana potrawie. Cena to 65 zł. Trwałość garnka zależy od temperatury wypalania. Nie powinien mieć glazurowanego dna, bo surowa glina lepiej chłonie ciepło. Zimne naczynie wkładaj do zimnego piekarnika, bo w gorącym może pęknąć. Zatem z sieci ucieknie tyle energii ile pobiera nasz piekarnik, urządzeni o mocy 3000 W, zwykle zaleca się wyłączyć piekarnik wcześniej aby oszczędzać energię elektryczną, zróbmy tak i w tym przypadku.

Tażiniera

To naczynie z grubej gliny używane w Afryce Południowej do przyrządzania bardzo długo gotującego się dania (na wolnym ogniu) zwanego tażin. Na chłodnej powierzchni wydłużonej pokrywy osiada para, która skrapla się i przenika do potrawy, dzięki czemu jest ona soczysta także bez dodatku tłuszczu. Cenny zaczynają się od 179 z. Garnek może być zrobiony z surowej lub glazurowanej gliny (te ostatnie łatwiej myć). W nowoczesnej wersji naczynie ma żeliwne dno, które długo zachowuje ciepło. Pokrywa powinna być naprawdę wysoka, wtedy nie nagrzewa się całkowicie i można ją zdjąć bez rękawic ochronnych.

Grill elektryczny

Można na nim piec mięso, warzywa, owoce, ryby bez tłuszczu. Pozwala na to nieprzywierająca powłoka płyty i system odprowadzania tłuszczu. Cena: od 198 zł. Warto wrócić uwagę na moc urządzenia, im jest wyższa, tym szybciej płyta się nagrzewa, ale i więcej prądu zużywamy. (sprawdź cenniki dostawców energii na dostawcy energii.com.pl) Wygodna jest też płynna regulacja temperatury. Grill stołowy nie powinien być zbyt duży, wówczas chętniej i częściej się go używa. Latem można korzystać z niego na tarasie. łatwiej go umyć, gdy płyta jest jeszcze lekko ciepła.

Parowar

Jak sama nazwa wskazuje służy do gotowania na parze! Tak przyrządzone potrawy są niskotłuszczowe, zdrowe, lekkostrawne, zachowują też więcej składników odżywczych. Cena:163 zł. Kilkupiętrowe urządzenie jest praktyczne, bo można w nim przygotować kilkudaniowy obiad. Wygodniejsze są te z wyjmowanym dnem, bo zmieszczą sie w nich także większe kawałki  mięsa. Warto pamiętać, że w parowarze piętrowym temperatura w górnej części jest najniższa. Wkładaj tam produkty, które szybko i łatwo się gotują.

Parnik

To wkładka, która służy do gotowania na parze. Dzięki temu, że jest rozkładana, pasuje do większości garnków. Wystarczy wiać wodę do wysokości 1/3 naczynia i umieścić parnik z warzywami czy rybą. Perforacja i otwory między zachodzącymi na siebie płatkarni przepuszczają parę. Cena: 60 zł.  Ważna jest jakość tworzywa, które powinno być odporne na zmienne temperatury (wysokie i niskie). Ładniejsze są kolorowe parniki z wysokogatunkowego sylikonu. Naczynie możesz wykorzystać, jako cedzak do warzyw i owoców.

Kombiwar

Pozwala na beztłuszczowe przygotowywanie dań. Gorące powietrze cyrkuluje wokół potrawy, opiekając ją równomiernie ze wszystkich stron. W kombiwarze można przyrządzić mięso, ryby, warzywa, a także upiec ciasto. Szklana misa z żaroodpornego rakla pozwala kontrolować proces gotowania. Cena:179 zł Sprawdzi się model wyposażony w dwa ruszty niski oraz wysoki, które umożliwią jednorazowe grillowanie różnych produktów. Urządzenie można wykorzystać do rozmrażania, a także podgrzewania potraw bez tłuszczu.

Related Posts

Leave a comment

Back to Top